Cover Fire: Offline Shooting Games

1.21.18

 • De pago
Best Offline Shooter and Sniper Game on mobile. Warning it's addictive
4.5/5 Votos: 2,154,344
Versión
1.21.18
Actualización
24.08.2021
Requerimientos
6.0 ve sonrası
Tamaño
45M
Consíguelo en
Google Play

Reportar esta app

Descripción

Download Official Cover Fire, is one of the best shooting games you’ll ever play on a mobile, now for free and offline.

Best action shooter game, easy controls, realistic 3D graphics and fun offline missions. Get your best shooting gun and take to action!

Play offline in a challenging single-player campaign, survive in competitive sniper shooting battle online and don’t stop shooting in cool war events, such as Zombies Survival or Black Ops.

Game Features

• Shooting Online and Offline on mobile
12 New Chapters in a thrilling story mode. Battle in army missions, sniper 3d ops, drive vehicles or fun shooting from helicopters with a heavy gun.

• New Shooting Game and best Sniper 3d shooting game
Unlock unique army weapons and shoot cool guns. Customize and upgrade your best guns skills to increase arsenal damage in the war zone. Killing with iconic gun, powerful sniper weapons and modern shotguns. Remember your duty: grenades are your best companion in the war!

• Easy controls. Low mobile requirements
Controls are customisable, so it’s no matter if you are a veteran assassin shooter or an army rookie in this free shooting game.

• Online Sniper Tournaments
Compete and fight against other players or friends around the world with your best times ranked in online leaderboards. Call to action and win the war! Your duty is to be best shooter

• New Offline Virus Zombies Event
Play free zombie event! Survive with a gun against zombies and save the survivors. Aim, Shoot and kill hordes of Zombies!!

Updated Shooter Duty: infiltrate in a terrorist base and kill all enemies. Shoot to kill and survive in the best sniper 3d shooting game!

The best shooting games experience in the battlefield. Call your best shooter and combat on the war.

Call your friends and Download now for free the best offline shooting games on mobile ! It’s fun and free game!

Novedades

+ minor bugs fixed

Video

Imágenes

4 comentarios en "Cover Fire: Offline Shooting Games"

 1. Game Stadio dice:

  Oyun güzel aslında oyunda sadece nişan yada ateş var bu biraz sıkıcı ve oyunda zombi modu var bu iyi bişey grafikler harika istediği sistem ise düşük oyunda karakter ve kutu sistemi var ama bunun yanı sıra ise oyunda bir story mod bulunuyor aslında mantık basit The Division oyununa çok benziyor.. Gerisi Random: hehrnrjrjrjrjrjrurjrjrjjrjrjrjrkrkeowbuwnowndwisjbduendissjsjsjsjsjsjsjjsjdjsbffnriwndj para kdjdjdjdjdjdjdjjdhd7rbdjfbuebdjxbdudbjfjfjrnrnfnfjfnnfjfnfnfnfnfv dmhshdidbdidkdkdgxgd

 2. Berk Aybak dice:

  Her cihazla hastalıklar teşhis edilecek Bir tür optik cihazla hastalıklar teşhis edilecek Bir tür optik zoom lens ve bu nedenle eğitim ve araştırma Hastanesi’ne sevk edildi ve bu nedenle her zaman sonra bütün bunlar eğitim müdürü göreve davet var en iyi hizmeti sunmak için çerezler bir şekilde bir araya gelen başkan adayı Mehmet al bak aynen WhatsApp büyük rakip yarı alanın da bir zaman sonra da devam ediyor ak partili belediye başkanı Mustafa Demir Çelik ve alüminyum ve plastik cerrahi uzmanı

 3. Ender Lal dice:

  Oyunu en güzel silahlı oyunlarından biri diyebilirim 5 yıldızdan fazla olsa en yüksek puanı veririm yani böyle güzel oyun yok diye bilirim O kadar güzel Onu diyim bence yükleyin benden tavsiye o kadar diyorum Bence 50 milyondan fazla hakkediyor.

 4. Maya Tandogan dice:

  Oyun efsane her türlü yüklemenizi tavsiye ederim gerisini okuma: sümüksü o zaman da bu hava kuvvetleri ve bu ölümü üzerine bir şey var mı diye bu sümüksü çok daha iyi bir şekilde sorumlu tutulamaz çok iyi olur ben bu ölümü üzerine bir şekilde birlikte bu sümüksü bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir